Lom ploty a flokování

Ahoj, dalším pokračováním na stanici Lom byla stavba plotu na oddělení kolejí vlastního lomu od traťové koleje vedoucí kolem. Použil jsem laserovaný plot kolegů z Kunčic. Ten jsem slepil a po pásech natřel fasádní barovou v odstínu "beton". Na modulech jsem si naznačil tužkou kde plot povede a kde vyjdou sloupky. Vrtačkou vyvrtal díry pro sloupky a plot lepil duvilaxem.

Po zaschnutí jsem na plot nanesl prach z nastrouhané křídy v barvě hnědé a místy černé. Ten jsem "zafixoval" syntetickým ředidlem neboť jsem se chtěl vyvarovat vody ať se mě plot nezkroutí.

Akce s fixací prachu se podařila a plot přežil leč jsem musel zadělat díry po vrtání děr na sloupky plotu. Takže jsem díry zasypal hlínou a tu jsem prostříkal ředěným sportakrylem. Ten je bohužel ředěný vodou a tak se plot krásně zkroutil. Myslel jsem že mě trefí a tak jsem ho sušil a fénem a při tom rovnal rukou. Naštěstí pochopil co po něm chci a srovnal se.

Tím je plot na oddělení lomu hotov. Druhým plotem který jsem si naplánoval je plot kolem sádku meruněk. Ten jsem dělal z špendlíků a jemné síťky z filtru. Plot jsem nastříkal hnědou a zelenou. Měl by být jako původně zelený ale už rezavý. Hlínu kolem plotu jsem chránil před nechtěným zastříkáním papírovou páskou.

Jelikož nemám budovy, tak jsem se rozhodl naflokovat co jde. Prvně je potřeba umístit na na kolejiště vyšší vegetaci tj křoviska. Ty jsou odstřižky z fóliáže divoké keře a naturex od Poláka. Lepeny jsou duvilaxem.

 Po zaschnutí jsem začal flokovat. Flokuju tímhle. Používám trávy od Poláka, heki, auhagenu prostě co se mě líbí. Flokuju stylem drnování, neboť tráva pokud není zrovna na golfovém hřišti roste v drnách. Lepím hustým duvilaxem, kapu jej z nadobky od peroxidu vodíku v několika vrstvách. Na Řáholci jsem použil moc rozdílné odstíny trav od sebe a není to ono ale flokovat hodně blízkými odstíny taky není ono neboť se tam drnování zas ztratí. Je to trochu věda ale ne žádná hrůza. Dá se něco i napravit přeflokováním.

Jsme v lese tak trochu hnědé se hodí.

Zaflokovaný přechod mezi foliáží a statikou.

Nasadil jsem také nějaké stromy které jsem vytvořil. S lesem nejsem nijak moc spokojen ale....

Mezi koleje a kolem jsem použil trávu 2 mm vysokou. Doufám že tentokráte jsem to nepřehnal a posunovači by se nepozabíjeli o drny. Do mezery mezi předávací koleje lomu a dopravní koleje by měli jít lampy.

Zaflokoval jsem taky sádek meruněk. Mělo by to být jako že sečou trávu aby jim nezavazela při sklizni a hážou ji na hromady. Co sní udělají to už nevím.

Tím jsem doflokoval než budou budovy. Teď pár fotek celého díla po modulech.

Plot by měl pokračovat kolem remízy a pak z modulu ven.

Prozatím vše. Cipísek.