Kostry smrku 2

Dalším postupem je nastříkání kostry základní barvou na kov ve spreji ať pak barva lépe chytne. Možná by chytla i tak ale přeci jen. Jen jsem nezvolil dobrou barvu základní barvy. Lépe by bylo sehnat hnědou ale tu jsem v obchodě nesehnal. Na další stromky jsem koupil červenohnědou. Ta by měla jít lépe přestříkat než ta bílá.

Tady stromky venku na denním světle.

Po zaschnutí spreje jsem jmen natřel hustým duvilaxem. Doporučuji nešetřit aby následná vrstva měla do čeho chytit.

Do duvilaxu nasypu nahusto usušený lógr z kávy.

Proces je potřeba opakovat neboť napoprvé se kmen z drátu nezková. Jak zaschne druhá vrstva tak jsem lógr přetřel hnědou vodou ředitelnou barvou. Lógr se tím slepí ještě do sebe a neodpadává.

 

Tady je kmen do středu lesa (ten levý) a kmen na kraj.

Dalším postupem je natření větví stromu opět hustým duvilaxem štětcem pokud možno ze spodu. Ono to moc dobře nejde neboť duvilax se dostane i nahoru ale snaha je to natírat zespoda. Zkoušel jsem i jinou délku trávy co jsem měl doma 6 mm ale nejlepší výsledek mám s tímto. Jen se ta tráva asi vzhledem k délce špatně flokuje. Naflokovat pokud možno dost nahusto. 

Po naflokování jsem trávu sfoukl směrem dolů fénem. Něco odletí, ale naprostá většina zůstane na místě a je krásně vidět jak tráva začíná směřovat dolů jak má neboť po naflokování míří všude.

Po uschnutí jsem větve nastříkal ze spoda ředěným sportarylem s vodou 1:1 ručním rozprašovačem. Stříkat jsem snažil jen větve, pokud možno nestříkat na kmen. Flokoval jsem už kratší travou 4 mm dlouhá. Opět za čerstva sfouknout trávu dolů. Netřeba teď flokovat úplně nahusto ale prostě přiměřeně. 

Dalším krokem je nastříkání dosavadního výtvoru hnědou matnou barvou ve spreji. Koupil jsem jedinou kterou jsem sehnal a to DUPLI-COLOR.

Tu se projevil ten problém se špatnou barvou základu, který šel špatně přestříkat. Výsledek po nastříkání.

Další postup v pokračování. Cipísek.