Výstava v Uherském Hradišti 2016

Ve dnech 28.10 - 30.10. 2016 proběhl v komorním prostředí uherskohradišťské Reduty IV. ročník výstavy Jede vláček kolejáček. Pro výstavu jsme postavili největší možný layout, který nám prostor sále umožnil. Vycházeli jsme z nádraží Horní Skalice, tady se trať dělila na jednokolejnou a dvoukolejnou, dvoukolejka pokračovala obloukem přes zastávku až do Řáholce, jednokolejka přes stanici Vizovice město a odbočku do Rokytna do stanice Úzké Hrdlo. S maximálním možným využitím traťových modulů jsme prodloužili šírou trať mezi stanicemi na délku šesti a osmi metrů jednokolejky, dvoukolejná trať v délce patnácti metrů. Za stanicí Rokytno byly umístěny dílny s přesuvnou, k Řáholci bylo připojeno depo.

 

Na vnějším nádvoří naši výstavu podporovali přátelé ze Sičovy drobné železnice se svými zdařilými modely parních lokomotiv 275.021 a 310.046. Celé tři dny vozili malé i velké návštěvníky výstavy. 

Někteří z návštěvníků nevěřili, že mašiny jezdí opravdu na uhlí....

ale ano, opravdu uhlí 

Teď pár obrázků z kolejiště

Horní Skalice s elektrickou trakcí

stále víc zelený Řáholec, Cipísek pokročil se zeleněním

 

pokročil i kolega MM2 ve stavbě nového depa

patinovaná barča z rukou Petra Hanka

momentka z Vizovic

Letos jsme pokořili rekord v návštěvnosti, přišlo se na nás podívat 4132 návštěvníků, 2388 dospělých a 1744 dětí. Takže už se těšíme na další, již pátý ročník v Redutě. Další fotografie ke zhlédnutí na http://mlha40.rajce.idnes.cz/Vystava_v_Uh._Hradisti_2016_II/