Meruňky a jiné ovoce

Při stavbě nádraží lom jsem si vymyslel že volnou plochu která mě zůstala na jednom zhlaví využiju jako sádek meruněk. Vyrobit stromky nebyl až takový problém a ale jak udělat ty meruňky. Meruňka má řekněme 5-7 cm a v měřítku je to nějakých 0,6 - 0,7 mm. Při přemýšlení a ptaní se kolegů nakonec vyhrála varianta obarvit něco na oranžovo. Chtěl jsem koupit nějaké semena ale nakonec zvítězil mák. Ten jsem natíral v čajovém sítku oranžovou akrylovou barvou co mě zbyla z malování. Natíral jsem tvrdým štětcem šmidlením a promícháváním v sítku.

Meruňky jsem musel natírat několikrát. Vždy po natření jsem je vysypal na hadr a ten smotal abych mohl meruňky sušit fénem. Při sušení jsem je promačkával a protřepával aby se jednotlivé zrníčka pokud možno nelepili.

Tak vypadají meruňky po několika nátěrech.

Jelikož se i přes snahu donutit meruňky ať se neslepí slepili, tak jsem je musel od sebe oddělit a na to jsem použil síto s většíma dírama, přes které jsem meruňky přepasírovával.

Finální produkt celé akce.

Na stromky jsem meruňky pak lepil pomocí laku na vlasy. Prvně jsem nastříkal strom, pak posypal meruňkama a opět zafixoval lakem.

Mě se meruňky zamlouvají. Myslím ze by takhle šli udělat i jablka. Takhle pak vypadají meruňky v sádku.

Cipísek.